Tahribatsız Muayene

2020 yılından sonra tahribatsız muayeneler üzerine çalışmalarını yoğunlaştırarak AFS Periyodik Kontrol, Akustik Emisyon Ölçümleri, Yer Altı Akaryakıt Tankı sızdırmazlık ve diğer muayeneler konusunda çalışmalara başlamıştır.

Ülkemizde henüz yapılamayan muayene metotları üzerine çalışmalar yürüten AFS Periyodik Kontrol, bu konularda öncü olmayı hedeflemektedir.

AFS Periyodik Kontrol bunlarla birlikte sanayi tesislerinde ve şantiyelerde özel olarak tasarlanmış sistemlerin ve ekipmanların malzeme muayenelerini ve teknik incelemelerini, konusunda uzman mühendis kadrosuyla yaşam boyu gelişim ve sürekli eğitim çerçevesinde sağlayacaktır.

Aliağa bölgesinde ölçüm, test ve deney konularında öncü bir kuruluş olma yolunda ilerleyen AFS Periyodik Kontrol, yeni teknolojik metotlar üzerinde araştırmalarına devam ederken, saygın ve güvenilir bir kuruluş olma yönünde kararlılığını sürdürmektedir.

Kaynaklı, döküm ve dövme malzemelerin tahribatsız muayene metotları ile test edilerek malzeme kusurlarının belirlenmesi işlemidir. Muayene metotları TS EN 9712 (EN 473) Tahribatsız Muayene Personelinin Vasıflandırılması ve Belgelendirilmesi standardında belirtilmekte ve bu standarda göre muayene personelleri vasıflandırılmaktadır.

  • Gözle Muayene (VT)
  • Manyetik Parçacık Muayenesi (MT)
  • Penetrant Muayenesi (PT)
  • Ultrasonik Muayene (UT)
  • Akustik Emisyon Muayene (AT)